Međunarodni dan sestrinstva obilježen zajedničkom svečanošću zdravstvenih ustanova Varaždinske županije
Povodom Međunarodnog dana sestrinstva, koji se obilježava 12. svibnja na dan rođenja Florence Nightingale, u Hotelu Turist održana je svečanost posvećena medicinskim sestrama i tehničarima te njihovom predanom i humanom radu.
Ovogodišnje obilježavanje bilo je posebno jer su ga po prvi put zajednički organizirale zdravstvene ustanove s područja Varaždinske županije, čime je istaknuta važnost zajedništva i suradnje unutar sestrinske profesije.
Tijekom svečanosti poseban je naglasak stavljen na važnost sestrinske profesije u zdravstvenom sustavu, kao i na izazove s kojima se medicinske sestre i tehničari svakodnevno suočavaju u svom radu. Istaknuta je potreba za kontinuiranim unapređenjem radnih uvjeta, sigurnosti na radnom mjestu te daljnjim jačanjem i razvojem sestrinske profesije.
U sklopu programa održano je i predavanje policijskog savjetnika Darka Dragičevića iz Policijske uprave varaždinske na temu „Sigurno radno okruženje”, s naglaskom na prevenciju nasilja i važnost stvaranja sigurnog radnog okruženja za zdravstvene djelatnike.
Na svečanosti su dodijeljene i zahvalnice medicinskim sestrama koje su tijekom protekle godine otišle u mirovinu, kao priznanje za njihov dugogodišnji doprinos zdravstvu i sestrinskoj profesiji.
Obilježavanje je proteklo u ozračju zajedništva, zahvalnosti i poštovanja prema svim medicinskim sestrama i tehničarima koji svojim znanjem, stručnošću i humanošću svakodnevno doprinose kvaliteti zdravstvene skrbi i dobrobiti pacijenata.






